پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

شرکت رهکام

:

اخبار: سرعت و سبقت غیرمجاز عامل بیشترین تصادفات فوتی تابستان 97

تاریخ انتشار:1397/06/07
سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا
سرعت و سبقت غیرمجاز عامل بیشترین تصادفات فوتی تابستان 97

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۳۵ درصد تصادفات منجر به فوت تابستان امسال به علت سرعت و سبقت غیرمجاز و ۳۸ درصد از تصادفات فوتی به علت عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار تقی مهری بعدازظهر چهارشنبه در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورها در آستانه تعطیلات عید غدیر خم افزود: در حال حاضر با افزایش تردد هم‌وطنان در سطح معابر به خصوص در محورهای منتهی به شمال، مشهد، قم و شیراز مواجهیم.

رئیس پلیس راهور ناجا از افزایش ترددها از بعدازظهر امروز خبر داد و گفت: هم‌اکنون در جاده هراز در محدوده پلور تا گزنک - در محدوده‌ای ۲۰ کیلومتری -تردد سنگین خودروها به سمت شمال را شاهد هستیم؛همچنین در محدوده سه راهی چلاو نیز ترافیک نیمه‌سنگین است.

وی به اعمال محدودیت در محور کرج - چالوس پرداخت و اعلام کرد: از ساعت ۱۴ تردد خودروها از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع شده و این محور در ادامه یک‌طرفه خواهد شد، این محدودیت تا ساعت ۲ بامداد ادامه دارد.

سردار مهری به هم‌وطنان توصیه کرد: با توجه به حجم کم معابر و افزایش ترددها و عدم گنجایش معابر،‌ نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اهتمام داشته باشند؛ از سرعت و سبقت غیرمجاز و خستگی و خواب‌آلودگی که منجر به واژگونی خودرو می‌شود اجتناب کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا به آمار تصادفات تابستان امسال اشاره و اظهار داشت: ۳۵ درصد از تصادفات منجر به فوت در این مدت به علت سرعت و سبقت غیرمجاز بوده است؛ همچنین ۳۸ درصد از تصادفات فوتی به علت عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی رخ داده است.

وی اعلام کرد: مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی  با رانندگانی که اقدام به انجام تخلفات حادثه‌ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز کرده، همچنین افرادی که بخواهند با سبقت از شانه خاکی راه استرس را بر دیگر رانندگان تحمیل کنند، برخورد جدی خواهند کرد.

وی با بیان این که تمام دستگاه‌های امدادی و خدماتی برای خدمت به مردم و ایجاد ایمنی در جاده‌ها حضور فعال دارند، گفت: ۶۶ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها به وقوع می‌پیوندد و باید گفت که این محدوده منطقه خطر به شمار می‌آید، بنابراین رانندگان باید دقت بیشتری را لحاظ کنند.​

thumb-1
       پرينت خبر  پرينت خبر  
Share on Google+
Share on Facebook
Share on twitter
مشخصات:
نظرات: *