شرکت رهکام : درباره ما بازگشت به صفحه قبل
 

 درباره ما

 

تاریخچه شرکت:

شرکت ارتباطات رهکام ایرانیان (سهامی خاص) وابسته به هلدینگ گسترش الکترونیک مبین ایران، مجری طرح ملی تجهیز شبکه راه­های شریانی کشور به سامانه­های ثبت تخلفات عبور و مرور (ITS)​ می­باشد. قرارداد این طرح در حضور وزیر محترم راه و شهرسازی امضاء و توسط معاون محترم ایشان و ریاست محترم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای ابلاغ و در تاریخ 10/05/1394 عملیات اجرایی پروژه آغاز گردید. این طرح 34000 کیلومتر از راه­های شریانی کشور در دو مسیر رفت و برگشت را به 1879 سامانه ثبت تخلفات مجهز می­نماید. طرح ملی ITS در راستای کاهش سوانح و تلفات جاده­ای و با هدف ارتقاء حقوق شهروندی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی تعریف شده است. کارفرمای پروژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای کشور بوده و با راهبری مرکز مدیریت راه­های کشور و همکاری پلیس راهور ناجا در حال اجراست. زمانبندی عملیات اجرایی پروژه شامل 3 سال اجرا و 5 سال بهره­برداری است. فاز اول این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه ITS جاده­ای کشور در بهمن 1394 توسط وزیر محترم راه و شهرسازی و مقامات عالی کشور افتتاح گردید و با موفقیت به اتمام رسید. سال دوم پروژه در اسفند ماه سال 1395 با حضور مقامات ارشد سازمان راهداری، پلیس راهور ناجا و وزیر راه و شهر‏سازی، توسط معاون محترم رئیس جمهور افتتاح گردید. در حال حاضر سال سوم پروژه در مرحله نصب و تحویل سامانه­ها میباشد. شرکت ارتباطات رهکام ایرانیان با رویکرد کارآفرینی، برون­سپاری و ایجاد فرصت در زمینه­های مختلف حوزه سامانه­های حمل و نقل هوشمند، سعی در مدیریت، راهبری و یکپارچه­سازی سامانه­ها در سراسر کشور به منظور تقویت بخش خصوصی و شرکت­های دانش بنیان مرتبط با موضوع پروژه دارد.

 

دستاوردهای اجرایی پروژه:

شرکت رهکام ایرانیان در راستای شعار حمایت از کالای ایرانی، با بهره­گیری از تمام ظرفیت داخلی و به کارگیری دانش علمی، بومی و همچنین با تکیه بر نیروهای پرتوان و متخصص جمهوری اسلامی ایران، دستاوردهای زیر را در طول اجرا پروژه مهیا ساخته است:

Ø     ایجاد زیرساخت برای سایر سامانه­های حمل و نقل هوشمند (ITS)، ارتباطات خودرویی، عوارضی هوشمند، خدمات ارزش افزوده و ... مبتنی بر استانداردهای بین المللی

Ø     نوآوری و بومی سازی در مدل مدیریت پروژه و دانش کنترل پروژه برای (ITS) جاده­ای و شهری

Ø     بکارگیری از شرکت­های دانش بنیان

Ø     کاهش تلفات جاده‏ای


2019-01-27_12-27-46.jpg 
 
 

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ارتباطات رهکام ایرانیان میباشد .
طراحی و پیاده سازی "سامیکس"